K002009E Çok Amaçlı Elektronik Devre

_ _

Genel olarak Elektronik devrelerde en çok kullanılan malzemeler araştırılıp, seçilmiştir. Gereken sensörler, lcd, buton gibi sürekli kullandığımız elektronik malzemeleri bir araya getirdik. Tek bir devre yaparak, birden fazla projenizde kullanabilirsiniz.
ARDUINO MEGA boyut ölçülerinde olan ve BLUETOOTH HC06, 74HCT595 ile sürülen 16X2 LCD, 74HCT165 sekiz BUTON, BUZZER, IR LED, POTANSİYOMETRE, FOTO DİRENÇ ve RESET BUTONU olan bir tasarımdır. Devreni JUMPER ayarlarına göre yapılan projede birkaç kat olmasına olanak sağlar. BLUETOOTH power beslemesi için 3V3 zener diod kullanılmıştır. Bu da 5V veya 3V3 model olanlarda kullanılabilmesi içindir. Devre tabiki ATMEL, PIC micro işlemci PROTOBOARD deney setlerinde kullanım amaçlı tasarlandı. Çok amaçlı kullanım için tasarlanmış bir devredir.

K002009E Arduino Shield

ARDUINO MEGA size with the size and BLUETOOTH HC06, 74HCT595 to put 16X2 LCD, eight 74HCT165 BUTTON, BUZZ, IR LEDs, potentiometer, and RESET BUTTON PHOTO RESISTANCE is a design that is. The project, carried out according to the circuit JUMPER settings allow it a few times. 3V3 zener diode for BLUETOOTH power supply is used. This is a model that can be used in 5V or 3V3. Circuit ATMEL course has been designed for use in the PIC microprocessor Protoboard set of experiments.

örnek_Elektronik_Devre_çizimleri

Kaliteli_devre_çizimleri

Proteus_isis_devre_şemaları

Proteus_ares_devre_çizimleri

Bir önceki yazımız olan K010291E RS232 JDM PIC Programlayıcı başlıklı projemiz 14 pin Pic Programlama Devresi, jdm programlayıcı ve PIC micro işlemci progamlama devresi hakkında bilgiler verilmektedir.

_ _

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir