K010001E Arduino Bootloader Programlayıcı

_ _

Arduino’ya bootloader üzerindeki dip28 soketine Atmega takılmaktadır.Arduino programlayıcı devresi Üzerindeki jumper1(J1) set edilen yani 2 pin ve 3 pine jumper takılınca bootloader görevi görmektedir. Ayrıca jumper 2, 3, 4 aktif olunca Arduino rs232de TTL çıkışlı devre ile başka Arduino programlanmaktadır. Usb programlama kısmı bozuk Arduinolarda kullanılabilir. Devre üzerinde bulunan CN5 konnektöründe Arduinonun bütün pinleri tek sıra halinde bulunmaktadır. CN5 konnektörüne direk olarak 16×2 alfanumerik LCD takılmaktadır. Arduino bootloader nasıl programlanır? Arduino USB programlayıcı bozuldu ne yapmalıyım diyorsanız bu devre ile rahatlıkla arduinonuzu programlayabilirsiniz

K010001E Arduino bootloader Shield

Dip28 socket on the Arduino bootloader is installed in the ATMega. On the jumper1 (J1) that is set at the 2-pin and 3-pin jumper attached, it serves as the bootloader. Also jumper 2, 3, and 4 active when the RS232 TTL output circuit is programmed Arduino Arduino other. USB is available in the damaged part of the Arduino programming. All pins of the CN5 connector on the Arduino circuit is located in a single row. CN5 connector is plugged directly into the 16×2 alphanumeric LCD.

Arduino_bootloader_baskı_devre

Arduino_bootloader_pcb_devresi

Arduino_lcd_örnekleri

Atmega_elektronik_devre_şeması

Bootloader_programlayıcı_isis_şeması

Bootloader_programlayıcı_ares_çizimi

Arduino_Bootloader_programlayıcı_devresi

Arduino_lcd_bootloader_programmer

Bir önceki yazımız olan K010098E LCD ve Butonlu Arduino devresi başlıklı projemiz Arduino ile kullanılan LCDler, Arduino LCD devre çizimleri ve Arduino tuş takımlı lcd hakkında bilgiler verilmektedir.

_ _

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir